PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 801
ocen
7,8 10 1 159801
7,1 40
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Mój dziadek był w 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, widział ZBRODNIE I LUDOBÓJSTWA jakich popuszczali się Ukraińcy na Polakach, wielokrotnie powtarzał, że Niemcy byli wręcz humanitarni w porównaniu do Ukraińców, bo Niemcy to zazwyczaj strzał w tył głowy, a Ukraińcy obdzieranie ze skóry, palnie żywcem, rozrywanie na pół przy pomocy koni, nabijanie na pal i inni niewyobrażalne tortury jak ze średniowiecza, i to względem wszystkich nawet malutkich dzieci itd... mieszkam od lat za granicą PL, poznałem miłego Ukraińca, mówił, że większość Ukraińców żywi wielką nienawiść do Polaków, a zbrodniarze są wychwalani pod niebiosa i tylko nieliczni tacy jak on sprzeciwiają się temu, no ale tacy nie mają tam życia, między innymi dlatego wyjechał za granicę zanim rozpoczął się konflikt z Rosją, a korupcja jaka jest na Ukrainie przechodzi wszelkie możliwe pojęcia, można tam kupić każdego urzędnika, sędziego, polityka itd. wszystko jest tylko kwestią ceny, często wcale nie wysoką, jeśli masz pieniądze to możesz w biały dzień zastrzelić, zgwałcić, skatować itd. kogoś na środku ulicy i czekać na przyjazd milicji, odpowiednia suma załatwi sprawę, raj dla psychopatów ps. zapomniałem dodać, do dnia dzisiejszego Ukraińcy nie przyznają się do winy i nie przeprosili, w przeciwieństwie do Niemców i Rosjan (w Rosji nawet telewizja publiczna puściła film "Katyń", za to Ukraińcy sprzeciwiają się powstaniu filmu "Wołyń" )

ocenił(a) film na 10
b0Ro

Też mnie zawsze śmieszyły te historię o praworządnych niemcach, mordujących precyzyjnie i bezboleśnie.

Mój dziadek też powtarzał takie brednie, twierdząc, że Rosjanie byli dużo gorsi od Niemców.

Bzdura. Nie byli.

Rozumiem rozgoryczenie dziadka, bo oczekiwał od Rosjan dużo więcej i wolał, żeby wyzwolili nas alianci. Take się nie stało.

ocenił(a) film na 8
aa2xa

Zależy, kto z kim i w jakich okolicznościach się zetknął. Chyba wielu ludzi na Wschodnich Kresach lepiej wspomina Niemców, a przynajmniej Wehrmacht. Chociaż tacy święci to oni wcale nie byli. Też mieli swoje za uszami, ale to nic w porównaniu z SS. Zdarzało się, że ludziom całkiem dobrze żyło się pod niemiecką okupacją (w porównaniu z radziecką oczywiście), póki co nie dostali rozkazu mordowania cywili, np. w odwecie za śmierć Niemca. Wtedy wykonywali go bez mrugnięcia okiem. Poza tym na początku wojny armia niemiecka była dobrze zaopatrzona i nie musieli kraść, żeby przeżyć. Żołnierz radziecki miał tylko to, co zdołał ukraść albo ściągnąć z trupa, więc siłą rzeczy napadali na gospodarstwa i zabierali wszystko, co mogli. Z kolei chłopi nie mieli wiele, więc być może część z nich próbowała protestować, a to nie mogło się skończyć dobrze. Poza tym jest jeszcze sprawa gwałtów. Niemcy mieli kategoryczny zakaz kontaktów seksualnych ze Słowiankami z przyczyn ideologicznych (żeby rasa panów nie mieszała się z rasą podludzi). Kto wie, jakby się zachowywali, gdyby taki zakaz nie istniał. Armia niemiecka była dobrze zorganizowana, więc ten rozkaz starano się egzekwować. W armii Radzieckiej z pewnością takiego zakazu nie było, a poza tym przy chaosie, jaki panował w jej szeregach, jego egzekwowanie nie było możliwe. No i są jeszcze kompanie karne, które szły na pierwszej linii frontu. Przecież to była zbieranina najgorszych bydlaków, którzy dostali wybór, czapę albo "wyszaleć się" na wojnie. W kwestii popełnianych zbrodni NKWD zwykle dawało im wolną rękę. Interesowało się nimi, jak komuś odechciało się iść do przodu i chciał zdezerterować z armii. Zwykle większe szanse przeżycia miał na froncie.

ocenił(a) film na 10
kinomanpl

Zgadza się, różnica polegała na tym, że niemcy mordowali w sposób dużo bardziej zorganizowany i profesjonalny. Niemieckie obozy też działały bardziej efektywnie niż te rosyjskie... tylko czy w ogóle mówienie, że jedni byli lepsi czy gorsi od drugich, ma jakikolwiek sens?

Rosjanie szli na zachód po uprzedniej stracie ok 30 mln swoich. W jednej bitwie pod kurskiem zginęło ich więcej niż aliantów w czasie całej II wojny! Byli zdesperowani, było im wszystko jedno i byli pełni lęku i nienawiści.
Nie byli ani lepsi ani gorsi od niemców.

Hitler nienawidził Polaków i Żydów... dla Stalina narodowość nie miała znaczenia... nienawidził za to kapitalistów. Jedno i drugie chore.

ocenił(a) film na 8
aa2xa

No właśnie. Zapomniałem dodać w poprzednim wątku, że nikt nie był lepszy ani gorszy. Obie strony mordowały Polaków i nie tylko. Obie wykazały się bestialstwem i okrucieństwem. Różniły ich metody. No i niestety... Mimo całego okrucieństwa, jakim wykazała się Armia Czerwona, prawdopodobnie uratowali nasz naród przed całkowitą zagładą. Hitler znacznie łagodniej niż Stalin traktował sojuszników i tych, którzy nie walczyli przeciwko niemu, ale Polska stawiła zdecydowany opór. Prawdopodobnie ceną za to byłaby nasza zagłada. Czy to oznacza, że Rosjanie byli dobrzy? Nie. Po prostu pod ich butem przeżyliśmy, ale nie zrobili tego z dobrego serca, tylko właśnie wzięli nas pod but.

ocenił(a) film na 8
aa2xa

Stalin ma na sumieniu więcej dusz niż Hitler, więc poniekąd można uznać go za gorszego, chociaż zdarza mi się słyszeć opinie pozytywne o Hitlerze i w sumie obiektywnie na to patrząc bezrobocie zlikwidował i po prostu wygrał wybory. Był większym patriotą od Stalina, ponieważ robił coś dla swoich, wierzył w coś, a Stalin zaczął od mordowania swoich. Zero dowodzenia, zero kunsztu wojennego, zero przygotowania, tylko usilne trzymanie się stołka. Stalin był bardziej je....niż ktokolwiek przypuszcza.

ocenił(a) film na 10
Mike555

Idąc Twoim tokiem rozumowania to Stalin był większym patriotą bo pokonał Hitlera.
Stalin był dużo bardziej elastyczny niż Hitler. Hitlera zgubiła jego obsesja na punkcie szybkiego pokonania ZSRR, własnej nieomylności (nie ufał świetnym generałom) i poszukiwania cudownej broni, która miała odwrócić losy wojny.
Stalin nie miał talentów strategicznych ale za to umiał docenić talenty np. Żukowa i zaufać mu. To cenniejsza umiejętność niż bycie alfa i omega jak Hitler.

Poza tym, Stalin zrobił z ZSRR, kraju rolniczego, potęgę przemysłową. Atomowe mocarstwo. Bezrobocie zlikwidował jeszcze bardziej niż Hitler. A niedługo potem, kontynuatorzy Stali wysłali pierwszego człowieka w kosmos!

I tego wszystkiego dokonało państwo jeszcze na początku wieku XX - przede wszystkim rolnicze i bardzo zacofane.

Poza tym, tak jak już napisaliśmy - mordował swoich masowo i był strasznym sk***. Jednak stawianie jednego z nich niżej bądź wyżej jest według mnie kompletnie bez sensu. Jak dyskusja o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy.

ocenił(a) film na 8
aa2xa

Chodziło mi raczej o to, że patrioci bronią swoich, a nie likwidują ich tylko dlatego, że zagrażają władzy. Przywołany przez ciebie Żukow też skończył marnie. Stalin problem w tym, że nikomu nie ufał. Tuchaczewski przegrał z Piłsudskim - geniuszem, co nie jest żadną ujmą, ale musiał zginąć, choć strategiem był dobrym. Stalin nie miał nic wspólnego z patriotyzmem. Aa poza tym, gdyby ZSRR nie ukradł planów atomowych to nigdy nie skonstruowaliby własnej broni. To jest dalej państwo zacofane, jak to ktoś ujął " kolos na glinianych nogach". W XXI wieku mają tylko jeden lotniskowiec, który po wypłynięciu z portu się zepsuje, kiedy Japończycy na Pearl Harbour atakowali 6 lotniskowcami. Komuna jest bardzo przereklamowana. U nich działa propaganda sukcesu. Nie dajmy się omamić.

ocenił(a) film na 10
Mike555

No ale idąc tą logiką - to Stalin był patriotą - wykradł plany bomby atomowej od obcych, dla swoich rodaków. Pokonał wszystkich wrogów, zwiększył terytorium państwa i "rozegrał" aliantów w kwestii europy środkowej i nie tylko.

A Hitler też likwidował swoich na dość dużą skalę. Opozycja nie żyła albo siedziała w obozach. Nawet zasłużony Rommel marnie skończył.

ZSRR nie ma lotniskowców, poza 1 przestarzałym... ale ma za to ogromną flote łodzi podwodnych i potężną pancerną "pięść", której NATO nie byłoby w stanie powstrzymać obecnie na lądzie. No i mają jeszcze jeden lotniskowiec. Niezatapialny. Kaliningrad.

Czy nam się to podoba czy nie, komuna przez dość długi czas działała w ZSRR na tyle efektywnie, że zachowana była równowaga między państwami komunistycznymi i kapitalistycznymi. Na dłuższą metę system autorytarny - nie ważne czy będzie to komunizm czy narodowy socjalizm - zawsze przegra z systemem demokratycznym.

Nie da się rozwijać nowoczesnych technologii czy ogólnie dobrze funkcjonującego społeczeństwa, bez wolności. Dobrym przykładem są Chiny, które mimo ogromnego potencjału, nadal nie dorównują technologicznie USA. Właśnie dlatego, że za program kosmiczny odpowiada tam wojsko. Technologie są częściej wykradane niż opracowywane samodzielnie. Technologię można łatwo ukraść ale to niewiele daje... patrz przykład rosyjskiego Concorde czy skopiowanych felernie latających fortec i wielu innych...

ocenił(a) film na 8
aa2xa

Stalin nie robił tego z patriotyzmu tylko z żądzy władzy. No z tym, że NATO nie poradzi sobie z ruskami to już przesada. Największą potęgą na świecie jest USA i nikt nawet nie jest w stanie się z nimi zrównać, a co dopiero pokonać, a całe NATO to...nie ma o czym mówić. Liczebność wojsk nie ma dziś znaczenia. Samoloty amerykańskie konstruowane w technologii Stealth są niewykrywalne dla ruskich. Wiem, że oni twierdzą, że je widzą, ale to pobożne życzenia. Mam nadzieję, że nie wierzysz w to co słyszysz od rodziców, że rosja to największa potęga na świecie. Tak im wmawiano za komuny i nadal w to wierzą.

ocenił(a) film na 10
Mike555

Żądza władzy to coś co było równie bliskie Hitlerowi i Stalinowi.
Obaj byli kanaliami i próba oceny który był mniejszą/większą nie ma sensu.
Obaj lansowali się na wielkich mężów stanu i patriotów ale obaj byli tej samej klasy zakłamanymi i przerażonym kanaliami.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego chciałbyś ustawić ich na jakimś podium i ocenić, który z nich był lepszy. Po co? Jak to zmierzysz? Ilością ofiar? Tym kto zaczął? Tym kto bardziej rozwinął własny kraj? Tym kto stosował skuteczniejsze metody eksterminacji opozycji?

NATO ma oczywiście lepszą technologię i dużo większy budżet. Długofalowo Rosja raczej nie ma żadnych szans. Ale krótkofalowo, masa potężnych rosyjskich czołgów mogłaby się przetoczyć przez Europę, zatrzymując się dopiero przy kanale La Manche. To byłaby naprawdę wyrównana rywalizacja. Przynajmniej na początku.

kinomanpl

Zakaz zakazem a gwałcili, aż huczało, jeno ofiary spraw nie nagłaśniały to raz, a dwa gwałty często kończyły się śmiercią ofiar. Weźmy gwałty na kobietach w obozach, albo chwile kiedy mieli przyzwolenie na wszystko np. Warszawa. I mam tu na myśli czystej krwi Niemców.

ocenił(a) film na 7
b0Ro

b0Ro poczytaj sobie trochę książek historycznych, a jeśli nie lubisz czytać książek to wygoogluj sobie "rzeź wołyńska". Chętnie przedstawiłbym Cię mojej babci, żeby Ci wszystko opowiedziała, bo przeżyła to na własnej skórze. Ale niestety ukazałeś swoją niewiedzę kilka lat za późno.

ADDY94

Albo nie doczytałeś mojej wypowiedzi, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. W pierwszym przypadku się po prostu kompromitujesz dając mi takie bzdurne uwagi (z całym szacunkiem do Twojej babci), w drugim szkoda mi czasu na wyjaśnianie Ci istoty rzeczy.

ocenił(a) film na 8
b0Ro

Polityki w to nie mieszaj. Masz 100% pewność, co się w tym Smoleńsku stało? Wątpię. Niech badają, tak trzeba. Podpytaj starszych i każdy ci powie, że Niemcy byli bardziej cywilizowani od ruskich. Dziadek mój mawiał, że ruscy to była po prostu hołota. Ukraińcy z Wołynia tak samo. To co zrobili nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem. Jednakże zawsze będę uważał, że największym wrogiem Polski jest komunistyczna zaraza ze wschodu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Pawcio_filmaniak

Można prosić jakieś źródło? Chętnie zapoznałbym się z tym tematem. Dzięki.

ocenił(a) film na 10
TytusFlawiusz

Jakie źródło?? Andersen takich bajek nie wymyślał. Ręce opadają.

ocenił(a) film na 10
pruprak

Ręce opadają gdy czyta się tego typu, nic nie wnoszący do dyskusji, słowotok.

Ponawiam prośbę, ponieważ z samą "Rzezią wołyńską" zapoznałem się dosyć dobrze, o źródła wskazujące na taką ilość ofiar przy okazji przeprowadzania Akcji "Wisła".

pruprak

Czyli nie wskażesz źródła? To co można wyczytać w internecie przedstawia tę sytuację zupełnie inaczej, więc twój komentarz jest bezsensowny.

Pawcio_filmaniak

Źródła z jakimi ja się spotkałem mówiły o 140 tys. ludzi wysiedlonych podczas akcji Wisła. Z tego co wyczytałem ludzie tam byli ostrzegani i mieli 2 godziny na zabranie tego co dla nich najcenniejsze i odejścia. Czytałem też, że ludzie którzy nie odeszli byli traktowani jako członkowie band i w konsekwencji zabijani, niejednokrotnie na brutalne sposoby, jednak brutalne na zupełnie innym szczeblu niż te podczas rzezi wołyńskiej ( wręcz humanitarnie w porównaniu z tym co działo się na Wołyniu ). Samej akcji dokonały zresztą wojskowe i zmilitaryzowane oddziały która nie posługiwała się raczej żadnymi siekierami tylko bronią palną itp. Cała akcja była przeprowadzona w sposób zaplanowany i z założenia żaden cywil nie miał w niej ucierpieć ( jedynie członkowie band UPA ). Nie pozwalano również cywilom polskim na ingerowanie w akcję i zabijanie Ukraińców. Według źródeł które są dostępne w internecie śmierć w konsekwencji tej akcji poniosło około kilkaset osób ( wliczając w to osoby które zginęły podczas przesłuchań, czy w późniejszym czasie w obozie w Jaworznie, większość słusznie lub niesłusznie podejrzewana o współpracę lub przynależność do UPA ). Wyprowadź mnie z błędu jeśli było inaczej.

ocenił(a) film na 10
Przemek2401

Jeśli nie ma źródeł mowiacych o zamordowaniu 130 tys Ukraińców na Podkarpaciu to mówienie takich bredni powinno być karane. Komentarz o bajkach ma sens. Jeśli po II wojnie światowej UPA na podkarpaciu działało i to skutecznie mordując. To akcja "Wisła" była odpowiedzią na problem ukraiński, ludność ukraińska pomagała swoim bohaterom w walce o niepodległość z UPA. Różnica między Polakami, a Ukraińcami jest taka, że ludzi Polacy przesiedlali na tak zwane "ziemię odzyskane" lub do ZSRR. Ukraińcy poradzili sobie z Polakami mordując kobiety i dzieci siekierami.

pruprak

Wybacz, ale trochę nie zrozumiałem twojej wypowiedzi. To członkowie UPA byli dla Ukraińców bohaterami. Zarówno mój jak i twój komentarz odnosił się do wypowiedzi Pawcia, cytuję: "Polska ludność cywilna odbiła sobie Wołyń w mieszanych wioskach w Polsce korzystając z akcji Wisła. Na Podkarpaciu wymordowano nie mniej niż 130 tys. Ukraińców. Też sierpami, gracami, widłami i siekierami". Polska ludność cywilna nie zabiła 130 tys. Ukraińców. Z tego co wyczytałem, to co wypisujecie to brednie. Skutkiem akcji "Wisła" było deportowanie ludności Ukraińskiej. W jaki niby sposób miałoby to być "odbicie sobie " Wołynia? Wytłumacz mi to szczegółowo i po polsku bo z poprzedniej wypowiedzi nic nie zrozumiałem.

ocenił(a) film na 10
Przemek2401

Myślę, że pawcio to zwykły ignorant. Jeśli ja czegoś nie wiem do nie piszę bzdur. Tylko szukam informacji na temat jakąś książkę przeczytam lub obszerny artykuł kogoś kto zjadł na tym juz zęby. Forum filmweb to nie jest idealne źródło wiedzy. Ukraińcy mieszkali na podkarpaciu wiele wieków, wysiedlono ich z przyczyn politycznych. Nawet zginął w pobliżu Cisnej generał ludowego wojska polskiego Świerczewski. To musiało się tak skończyć. Gdzieś UPA czerpało kapitał ludzki. Nie podoba mi się osobiście, że dziś coraz więcej Ukraińców przyjeżdża pracować na podkarpaciu i ogólnie mogą mieć tutaj nieprzyjemności. Oni poprostu mają inne spojrzenie na historię i nic tego nie zmieni. Wystarczy obrobina pokory i szacunku. Niemcy są dobrym przykładem jak państwo i ludzie rozliczają się z przeszłości teraz nie ma problemu i jest wzajemny szacunek. Jeśli Ukraińcy uważają Bandere i jego UPA za bohaterów to tak jakby Niemcy za bohaterówuważali Hitlera i SS.

ocenił(a) film na 9
olkase

O mordach na LUDZIACH nalezy pamietac i pietnowac je, NIEZALEZNIE od nacji, swiatopogladu itp.

olkase

Zbieram się do tego filmu już od dłuższego czasu ale umnie ta historia jest ciągle żywa w rodzinie bo moja babcia mieszkała na Wołyniu obecnie ma 93 lata i ciągle pamięta tamte czasy jak musiała uciekać z rodziną bo sąsiad zabijał sąsiada albo donosił na sąsiada mówiła że gdyby nie Niemcy to by całą jej wioskę spalili w kościele bo ich Ukraińcy zapędzili do kościoła zamknęli i mieli już ich podpalać.

ocenił(a) film na 8
michalmichal_filmaniak

Nie wyobrażam sobie co musisz czuć gdy czytasz o kolejnym marszu z okazji urodzin Bandery, czy celebrowaniu Bandery w ukraińskich szkołach :/
https://www.kyivpost.com/multimedia/photo/ukrainian-nationalists-march-on-111th- birthday-of-stepan-bandera-photos?cn-reloaded=1
https://www.timesofisrael.com/grandson-of-ukrainian-fascist-reckons-with-a-legac y-of-nazi-collaboration/

ocenił(a) film na 9
Przemek_Owczarski

Masz rację o tym należy mówić i to musi zostać podkreślone, żeby każdy Polak znał fakty. Historii się nie wymaże, a powiedziana prawda jest w stanie oddać w jakiś sposób hołd pomordowanym. I niech nikt nie zarzuca szerzenia nienawiści między narodami itp. rzeczy. Chodzi o pokazanie prawdy, niewyobrażalnego bestialstwa jakie się odbywało wobec Polaków. Nie było na szczęście okazywane przez całą Ukrainę ale przez jej banderowską hołotę i fakty te należy uwypuklić.

MichuG

Tym bardziej, że niektórzy Ukraińcy nie potrafią chyba pod tym względem przyjąć prawdy o swojej historii i wybielają wszystkie okrutne czyny ludzi, którzy bestialsko mordowali niewinnych. Trzeba przyznać się czasem do błędu, każdy naród ma coś na sumieniu, w takim czy innym stopniu. Nie mogę znieść tego, jak w imię ideologii mającej na celu spoić państwo ukraińskie wychwala się zbrodniarzy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Przemek_Owczarski

o tym należy pamiętać, przypominać i nie dać się nabrać na propagandę faszystów z Ukrainy i komunistów z UE, którzy chcą aby Polacy nie pamiętali i widzieli krzywy i zafałszowany obraz Ukrainy

Przemek_Owczarski

A to dobre, faszystów i komunistów :D To kim jest wg ciebie kgb-owski kacap Putin albo nasze rodzime prawactwo?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
paw_2

Dzięki takim jak ty Ukraina prędzej będzie Rosyjska niż członkiem UE. Brawo. Mordercy zawsze będą kłamać.

smaluu

Bredzisz synuś

ocenił(a) film na 10
paw_2

Niedługo granica Polsko-Rosyjska będzie znacznie większa. I nikt wam nie pomoże pogódź się z tym że Ukraina nie ma z czego być dumna. To bardzo smutne. Poznałem kilku Ukraińców i fajni są to ludzie a ty ich ośmieszasz. Jaki masz w tym cel bo wydaje mi się że celowo nas nastawiasz Anty ??

smaluu

Po raz kolejny pytam : co ty bredzisz? Chcę, by kacapy odpie..... się od Ukrainy. Dotarło?

ocenił(a) film na 10
paw_2

a ja nie

ocenił(a) film na 10
paw_2

Kacapy jak to napisałeś odpie...ą się do Ukrainy gdyz ta dzicz wyżnie się nie długo sama bez pomocy Putina.Tak kończy naród zakłamany który stawia pomniki bandytom i tak skończy kraj którego nigdy praktycznie nie było na mapie i nie miał prawa powstac.

Radek1980

Pan z Kosmomolskiej Prawdy?

ocenił(a) film na 10
paw_2

Pan realnie myslący Polak,nie ogłupiony przez TVN i pana Kowala idiotyzmami ze Ukraińcy na wschodzie walczą o wolna Polske i wolną Europe.

Radek1980

Za to ogłupiony przez prawackie i moskiewskie media

ocenił(a) film na 10
paw_2

Polecam ci książke Ukraiński Kochanek może wtedy byś coś zrozumiał chociaż w sumie osobiście w to wątpie.Jak tego ci będzie mało to daj znać umówię cie na spotkanie z moim 89letnim wujem który przeżył jako dziecko barbarzyństwo tej dziczy na Wołyniu ale ostrzegam tych opowieści mógł byś nie wytrzymać.

Radek1980

No i? Nie widzę związku z agresją Putina

ocenił(a) film na 10
paw_2

Ja za to widzę a empatię to moge mieć do ludzi którzy potrafią się zmierzyć ze swoją historia a nie stawić pomniki bandycie.

Radek1980

W zasadzie nie jednemu. Mają cały panteon "gierojów", którym poświęcają pomniki ulice, place itd. Tylko pozazdrościć "bohaterów". Bez całkowitej debanderyzacji Ukrainy nie ma nawet szans na jakąkolwiek współpracę między naszymi krajami.

Radek1980

Jaki związek widzisz?

Radek1980

Ja natomiast znam Ukraińców, którzy potępiają UPA i kochają swój kraj taki, jakim jest. Ukraina absolutnie spełnia wymogi, dla których można ją nazywać państwem. Francja czy Niemcy też przecież powstały przez wydzielenie się z imperium frankijskiego przez różnice kulturowe i językowe. I z Ukrainą też tak jest. Zwykłe państwo, szalonym trzeba być, żeby odmawiać jej prawa do istnienia.

paw_2

Napisz "Sława Ukrainie" i Bandera naszym Bogiem.Czemu się wstydzisz swojego pochodzenia?

Janus83

Niestety bredzisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones