PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104068}

Sam przeciw wszystkim

Seul contre tous
7,0 2 874
oceny
7,0 10 1 2874
7,1 11
ocen krytyków
Sam przeciw wszystkim
powrót do forum filmu Sam przeciw wszystkim

Właśnie jestem świeżo po seansie I Stand Alone. Chciałem swoim starym zwyczajem poznać opinie innych userów FW i zacząłem od recenzji. Powiem tyle, że ręce mi opadły.
Prawdopodobnie autor nie zechciał zdradzać żadnych spoilerów, gdyż właściwie nie podał żadnego szczegółu, jakiegoś punktu odniesienia do swojej oceny. Jedynym odważnym komentarzem jest, że francuzi lubią głos z offu (co mnie trochę zaintrygowało, więc zamierzam popełnić ankietę). Nie wiem, czy recenzent ma jakieś przykłady, ale w każdym razie ich nie podał.
Kolejna sprawa, co mnie ubawiła to wzmianka o filmie Nieodwracalne. Irreversible jest ostatnim filmem pełnometrażowym, notabene znacznie lepszym, więc kolejność rzeczy jest chyba naturalna, że poprzednie dzieła mają prawo być gorsze, zresztą nie w tym rzecz. Rzecz w tym, ze zdania typu "Na pewno od strony technicznej jest dobrym reżyserem." mają tyle wspólnego z prawdą co stwierdzenie, że niebo jest niebieskie, choć bywa pochmurne.Trochę drażni mnie piętno Nieodwracalnego na każdym filmie Noe. Recenzje nie są od tego. To trochę tak, jakbym oceniał filmy Bunuela od strony Psa Andaluzyjskiego, albo Mrocznego przedmiotu pożądania. Jeśli już to niech The Perfect Drug poprzedni- Carne, ale jakoś tego nie zrobił.

I dalej " Teraz tylko kwestia tego, czy na przyszłość będzie w stanie coś ciekawego opowiedzieć. Z tym co nakręcił dotychczasz nie do końca do mnie trafia." Tu również mam wrażenie, że The Perfect Drug wydaje trochę zbyt subiektywne opinie. Może Nieodwracalne mu się niepodobało, jego prawo, ale co ma piernik do wiatraka, że Noe, który lubi szokować używa takiego a nie innego stylu. W przypadku Nieodwracalnego brutalizm miał swoje uzasadnienie, choć to kwestia wielu jałowych dyskusji pt."Czym jest sztuka". Niestety, recenzent porównując film do obrazu, który dopiero powstanie uległ wizualnej stronie w/wymienionego i w dodatku zabawia się w proroka. Niech Noe lepiej już więcej filmów nie kręci, z przyczyn wyżej opisanych. Zresztą zamiast wypuszczać takie gnioty mógłby od razu zacząć od Nieodwracalnego, wtedy i tylko wtedy ta recenzja miałaby powiedzmy, rację bytu.

Twierdzenie, że:Są tam elementy drastyczniejsze, ale wielkiego nagromadzenia przemocy nie ma." Moja "ulubiona "scena to ta, kiedy rzeźnik bije ciężarną kobietę w brzuch i dodaje później; " po tym jak ją załatwiłem, prawdopodobnie sra płodem po całym dywanie".Może to niedokładny cytat, ale tak czy siak, mamy temat do dyskusji czy to brutalna scena, czy nie.
"Czuć troszkę echa klasycznego 'Taksówkarza', jednak Noe nie jest Scorsese'm:) Nie ta klasa. Nie podoba mi się, że jego (lub tego typu) filmy ocierają się o ładniej (profesjonalniej) wykonaną 'kronikę kryminalną'. " Musiałem zacytować w całości finał tej recenzji, bo dawno nie czytałem czegoś równie nie mądrego. Jeśli porównujemy film do klasyki, to może słówko dlaczego on ja w ogóle przypomina.Warto przypomnieć inne "tego typu" filmy w postaci kilku tytułów. Może warto również wyjaśnić pojęcie "nie ta klasa". Bo ja np. Martina Scorsese nie za bardzo lubię, ale to moja rzecz, jednak recenzje chyba powinny być wolne od takich subiektywnych sloganów. Można wymienić całą listę całą plejadę reżyserów lepszych od Noe oraz gorszych. Można założyć, że to ładnie zrobiona kronika kryminalna, ale lepiej chyba założyć temat na forum pt. POMóżCIE W PISANIU RECENZJI, KAżDA UWAGA BEDZIE WZIęTA POD UWAGę :)

Na zakończenie wytknę mały błąd. Oglądałem Carne i nie pamiętam, żeby główny bohater zabił domniemanego gwałciciela.Był sądzony za pobicie i musiał sprzedać mieszkanie i sklep, żeby zadość uczynić ofierze.W I Stad Alone również nie ma o tym mowy, ale pewnie The Perfect Drug jak i każdy popełnił tylko literówkę, pomylił się albo oglądał tylko fragment filmu.

Pozdrawiam

TURSKI

mysle ze o to chodzi ze nieodwracalne jest slynny a inne filmy tego rezysera nie
co to znacza slynny to znaczy ze sie slyszy i rozmawia o tym filmie bo jak inaczej bym sie dowiedzial o nieodwracalne
tego filmu nie widzialem a dowiedzialem sie bo czytalem o nieodwracalne i zajzalem jakie inne filmy zrobil noe
i widze ze ten tez warto obejrzec i moze nawet po niego siegne
reklama robi wszystko
pamietam jak w nisku byly lody z maszyny brzoskwiniowe byly tak dobre ze ludzie przyjezdzali ze sloikami z inyych miast po nie
to samo jest ze slynnymi kremowkami ktore papiez jadl
dlatego im wiecej ludzi pisze mowi rozmawia o czym tym to sie robi bardziej lub mniej slynne
ile jest dziel obrazow utworow muzycznych filmow ksiazek i wogole rzeczy(bo wszystko co nie jest zywe jest rzeczą)ktore ludzi swoimi dlonmi zrobili(chyba ze dloni nie mieli )wtedy np.nogami grali na gitarze bo widzialem w tv jak gosc gral i to tez utwor muzyczny)
i tu mi cos przychodzi do glowy piosenki to tez rzecz ale czy powinna bo slysze ale nie widze widze dopiero gdy zapisze w postaci mp3 wtedy muzyka jest rzeczą a gdy się slyszy to jest tylko czyms co się slyszy nie jest wtedy rzeczą
no ale wiekszosc rzeczy jest zrobiona rekami od poczotku swiata
sory za bledy
i ludzie robią towrzą pracują rzeczy i inni ludzie te rzeczy widzą i poznawają
a to ile ludzi zobaczy daną rzecz innych ludzi jest wielką zagadką
jest tak skomplikowana i niezrozumiana myśl jak to jak wielki jest kosmos i jak wiele żyje poza ziemią żywych (stworzeń ludzi zwierząt bakteri i żywych istot obcych czy cos podobnego)
dlatego tematów na świecie jest nieskończenie wiele i ciekawe jak długo ludzie te tematy będą podejmowali bo kiedyś życie się skończy nasze zacznie inne i po nas też będzie inne a jaki będzie koniec ostatniego życia we wszechświecie i czy będzie jest tak niezrozumiałe jak (ten tekst hehe śmieje się tylko) to co będzie za sekunde w każdym życiu człowieka
jest tak jak powiedzial jeden ksiądz(chodze do kościoła co tydzień do dominikanów w Tarnobrzegu)(otwierają głowe ci ludzie czasami)
wiele rzeczy jestesmy w stanie zaplanowac to ze bede ocs jadl o ktorejs godzinie to ze pojde do pracy ze bede w danym miejscu w ten czy inny dzien ze cos zrobie w danym czasie i ze cos ale czasami jest tak ze nie wychodzi i rzeczywistosc zmienia to co sobie powiedzielismy albo zaplanowalismy
i mi sie wydaje ze kazdy tak ma (mnie tylko ciekawi to co bylo w donnie darko jest tam scena z filmu w ktorej siedzi gosc na kanapie i widzi tunele czasoprzestrzenne ktore wychodzą z klatki każdego czlowieka i widzi jak gosc siedzi i wychodzi tunel i idzie do lodowki i za chwile koles wstaje i idzie po piwo)
i ciekawi mnie kwestia czemu ja teraz pisze to co pisze ten tunel odnosil sie do odruchu bo gosc wstal i poszedl do lodowki a co sie odnosi do mysli co jest zaczatkiem tego ze przed tym co ktos napisze albo pomysli co jest tego poczatkiem
nie wiem moze to chodzi o to ze tamten tunel to tunel ruchu a ten co się odnosi do mysli slow to jest tunel w mozgu a jak by donnie darko ten tunel widzial ze wiedzial by co za chwile ktos pomysli albo powie?wniknęliście w to?
dlategoo lubie intenet i filmweb i filmy otwierają banie a na donnie darko wpadlem bo kumpel chcial zebym mu dal tytul horroru jakiegoos fajnego a donie darko nie jest horrorem a byl na stronie horror com i mnie to zdziwilo czemu nie horror ja na stronie z horrorami
i dlatego go odkrylem i dlatego wiem ze wiele ludzi robi cos automatycznie jak ten gosc z donnie darko co poszedl po piwo nie zastanawiajac sie dlaczego to robią tylko to robią
wiem że pisze wiele bledow ale jakbym mial ich nie pisac to bym musial dluzej siedziec a za chwile koncze pisac bo bedzie fajny film w tv samson i dalia
a jak jest z myslami przed tym jak ktos cos pomysli zeby cos zrobic albo powiedziec musi byc co to powoduje? co to jest
nieskonczone zastanawianie sie i nieskonczone pytania i nieskonczone odpowiedzi czyli tym jest swiat
dlatego lubie intenet filmweb
ludzie dziela sie na tych co lubia czytac i tych co nie lubia
ja lubie i lubie tez pisac
a co za tym idzie duzo pisze na filmwebie i duzo czytam to co ludzie na filmwebie piszą i duzo mysle przy tym
ale dlaczego ludzie tak duzo mysla piszą i robią rózne rzeczy czy to chodzi o to slynne "zabicie czasu które wszyscy znamy"
chyba nie o to chodzi . ludzie chca sie rozwijac wkroczy na nowe horyzonty myslowe i sie doksztalacac widziec slyszec czuc caly czas cos nowego
wszystko jest kwestią starosci i mlodosci
bo czas leci do przodu i czas znika jest tak jak w death note kazdy(ma swoj czas ktory sie odmierza do konca)(dziewczyna w tym anime ma oczy w ktorych widzi ile kto bedzie dni jeszcze zyl)dlatego ludzie szukają czegos nowego i czasami cofają się w czasie i chca zobaczy rzeczy ktore byly dawno
a że czas niszczy wszystko ludzie muszą sie spieszyc bo wszystko teraz sie niszczy kazda sekunda niszczy obraz jeszcze bardziej ktory jest wart miliony dolarow i kazdą inną rzecz a to że są rzeczy ktore długo "żyją " i krótko to już inna kwestia
dlatego ludzie się spieszą
chcą zdąrzyć zanim ich czas się skończy
a kiedyś się skonczy
kiedyś już nie bedą mogli sluchać bo słuch przestanie dzialać kiedys juz nie bedą mogli oglądać bo oczy odmówią posłuszństwa nie będą mogli mówić bo mowa i mózg zaczną się mieszać
kiedyś wszystko się skończy dlatego wszystko to tylko kwestia czasu
filmweb tez jest ciekawy ludzie wnikaja na to co ma duzo glosow na to co ma malo i patrza gdzie jest wieksza ocena a to wszzystko jedna wielka indywidualna sprawa
przecierz takie cos jak ogol nie istnieje to ze paru osobom cos sie podoba albo nie nic nie znaczy
ludzie tworzą po to by to inni widzieli albo słyszeli
a kwestia pieniędzy byłą i będzie to że coś jest dobre a coś nie jest jedną wielką niewiadomą
bo wszystko jest zależne od czasu i myśli
to że coś się komuś nie podoba albo coś ktoś teraz mówie a za pare lat dni czy tgodni będzie mówił coś innego zmienia tylko to że ten ktoś się zmienił a nie to dzieło które widział kiedyś
np.mi się podoba hostel a kiedyś może mi się już nie podobać
albo tytanica nie obejrze bo mnie wkurzyło że dostał tyle oskarów a uważam że nie zasługuje i nie widziałem go do tej pory
a może kiedyś go obejrze żeby zobaczyć
ciekawość ludzie ona rządzi ludzmi
mowicie ze nie ze emocj ze mysli i tp itd ale ciekawosc powoduje ze ktos chce miec dzieci ze ktos sie zmienia ze ktos je co ze ktos cos robi ze ktos cos mysli wszystko ma swoj poczatek bo ktos jest ciekawy
ja jestem ciekaw ludzi ich mysli i tego co robią od dawna i będe jeszcze długo ciekaw tak jak i wy zresztą i na tym zakoncze bo co za duzo to niezdrowo(podsumowujac ludzie towrza i mysla bo sa ciekawi i beda dalej tworzyc i myslec bo czlowiek ktory nie mysli jest tylko tym ktory idzie po piwo do lodowki)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones