PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104068}

Sam przeciw wszystkim

Seul contre tous
7,0 2 874
oceny
7,0 10 1 2874
7,1 11
ocen krytyków
Sam przeciw wszystkim
powrót do forum filmu Sam przeciw wszystkim

Piękny film

ocenił(a) film na 10

Piękny film o moralności, sprawiedliwości, samotności.
Dziwią mnie opinie jakoby ten film był mocny, wstrząsający i groteskowy. Nie był aż tak straszny, a z pewnością dla typowego przegrywa żyjącego w XXI wieku, któremu nie są obce wszystkie te myśli samotnego rzeźnika. To też świadczy o jakimś prekursorstwie - podjęto ciężkie tematy egzystencjalne którym wielu w czasach konformizmu, korporacjonizmu, kultu pracy i wszechobecnego smrodu konsumpcjonizmu przychodzą do głowy. A film został nakręcony w 1998 roku!

Podobały mi się niektóre sceny i rzeczywiście były mocne, ale cały film nie był mega brutalny. Montaż jest super, skupienie się na głównym bohaterze dużo dało filmowi. Klimat jest niesamowity i film wciąga w wir nieustannych przemyśleń.

Film skończył się z pewnym uczuciem które trudno mi dokładnie nazwać - nadzieją? W każdym razie jest mi to uczucie bliskie i zdecydowanie za samą końcówkę (i także za muzykę, montaż) filmowi zasługuję moim zdaniem ocena Arcydzieła.

Film oceniam na 10/10 i daje do ulubionych <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones