PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104068}

Sam przeciw wszystkim

Seul contre tous
7,0 2 870
ocen
7,0 10 1 2870
7,1 11
ocen krytyków
Sam przeciw wszystkim
powrót do forum filmu Sam przeciw wszystkim

Bardzo zapadający w pamięć, jak zresztą cały Gaspar Noe. Film jest momentami irytujący,
momentami obrzydliwy, ale nie można mu zarzucić, że jest sztuczny. Świetna kreacja
głównego bohatera. Aktorzy w filmie nie grzeszą urodą, co jest również na plus. Myślę, że
Noe chciał pokazać coś zupełnie zwyczajnego, to jak bardzo ' życie według schematu' potrafi
niszczyć. Myśli głównego bohatera bardzo trafione. Zakończenie jest genialne, moment,
kiedy nasz rzeźnik trzyma w ręku pistolet i stawia sobie wybór- zabić, czy nie zabić.
Doskonale ukazany chaos w głowie i natłok myśli.
Ten film przekracza granicę ogólno przyjętych norm, ukazuje człowieka w jego najbardziej
szczerej, prawdziwej odsłonie- złego, lekko wręcz zwierzęcego.
9/10
PS: Główny bohater pojawia się również w kolejnym filmie G.Noe ' Nieodwracalne', scena z jego udziałem rozpoczyna film. Kojarzycie? :)

ocenił(a) film na 9
PandoraWolf

Oraz jest bohaterem jego wcześniejszego filmu krótkometrażowego "Carne". :)

Mocne filmy.

ocenił(a) film na 7
PandoraWolf

Czasami mam wrażenie, że ten film to surowsza wersja Taksówkarza. Bohater o tak wielkim uczuciu dumy, a ulegający najohydniejszym perwersją. No i do tego ta piętnująca samotność. Odważne kino. Na początku wydawało mi się, że opinie zastrzegające przed treścią są zbytnio przesadzone i napompowane, ale myliłem się. To jest naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones