Lupita Nyong'o

Lupita Amondi Nyong'o

7,5
15 182 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lupita Nyong'o

Nie rozumiem dlaczego dostała Oscara za Zniewolonego, za taką małą rolę, nic nie znaczącą. Siłą rzeczy, niczego się
nie można doszukać. Nagrodę powinna dostać Lawrence, no ale w końcu akademia i jej "zasady"...

hedlio

Jakie "zasady" masz na myśli?

Sqrchybyk

Ponoć nagrody nie może dostać ta sama osoba pod rzad

hedlio

???
Bzdura... Gdyby tak było, to by nawet nie nominowali rok po zwycięstwie, bo po co, skoro szans nie ma? Poza tym pięcioro aktorów zdobyło Oscary 2 razy pod rząd (m.in. Tom Hanks). Całkiem niedawno zaś, bo w latach 2011-2012 dwa Oscary pod rząd dostali montażyści Finchera - Kirk Baxter i Angus Wall - pierwszego dostali za "The Social Network", drugiego za "Dziewczynę z tatuażem". Zaś kilka lat wcześniej dwa Oscary z rzędu dostał kompozytor Gustavo Santaolalla - za "Brokeback Mountain" i "Babel". Przykładów jest więcej...

Sqrchybyk

Oczywiście, żadnej reguły, o której wspomniał hedlio nie ma ale można by się doszukiwać sensu w tym znaczeniu, że sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem.

rock79

Tyż prowda...

hedlio

Zgadzam się, że jakaś pomyłka. Ani to wybitne i jeszcze pierwszy raz na ekranie.

hedlio

Jak umiecie lepiej pokazać rozpacz, strach i wiedze o tym że sytuacja jest bez wyjścia to śmiało - Hollywood stoi otworem ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
madrit

dobra nie bede karmić trolla

madrit

Inteligentnym człowiekiem też nie jesteś...

madrit

Jej gra nie była powalająca, ale proszę bez żadnych "czarnuchów"

wild_wolf

Jest wielu wybitnych aktorów, którzy Oscara nie dostali, a przy których taka Lupita - z racji posiadanego warsztatu - nie jest godna nawet stanąć. Oscar dla niej to największe rozczarowanie tegorocznej gali.

wild_wolf

Na szczęście aktorem nie jestem, tylko kino maniakiem i mam prawo do wypowiadania własnej opinii ;)

hedlio

Zgadzam się. Od początku uważałem że to kiepski wybór, ale myślę że Akademia chciała tym trochę przyciągnąć ludzi - pokazać kogoś nowego i oryginalnego. Nie spodziewałem się że weźmie statuetkę. Ale cóż, nie ja ją daję, więc nie widzę powodu żeby się bulwersować. Kibicowałem June Squibb (Lawrence była moim zdaniem kiepska i generalnie za nią nie przepadam) albo Julii, ale ta rola była już średniawa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones