PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11191}
7,1 21 649
ocen
7,1 10 1 21649
6,3 11
ocen krytyków
Trędowata
powrót do forum filmu Trędowata

...ale ogólnie film pozostawia bardzo dobre wrażenie i ma w sobie coś co przyciąga (wersja
z 1936 równie dobra)
Bardzo lubię filmy pana Hoffmana i uważam, że przy produkcji tego bardzo się postarał.
Muzyka przepiękna i dobrze dobrana obsada.
Nie rozumiem ludzi, którzy uważają to (zarówno film jaki i książkę) za kicz. Owszem jest to
typowa powieść o idealnej miłości "księcia i kopciuszka", ale właśnie takiego typu książki,
filmy trafiają do najszerszej grupy ludzi.
Uważam (jak pewnie większość z was), że w dzisiejszych czasach trudno o dobry polski film
i trzeba wracać do tych starych, świetnych produkcji.

ocenił(a) film na 10
miki25_fw

Doskonały film, gra aktorska, dialogi!, muzyka, klasa sama w sobie...ah szkoda,że teraz się takich filmów nie robi...i przykro mi to stwierdzić, ale nie tylko filmów tak dobrych się nie robi ale i mężczyzn... ;)

ocenił(a) film na 8
Cass_

hehehe muszę się zgodzić, faceci mieli kiedyś w sobie to "coś"

ocenił(a) film na 10
miki25_fw

czyli tzw. klase..ktorej teraz im brak...smutne, acz prawdziwe.

ocenił(a) film na 10
Cass_

Film oglądałam już wiele razy, ale należy do tych do których zawsze się wraca z przyjemnością. Może i jest to romansidło, ale założę się o wszystko, że każda kobieta niezależnie od tego czy się przyzna czy nie, chciałaby przezyć takie "romansidło". Film jest po prostu przepiekny, zagrały najładniejsze ówczesne aktorki - Starostecka, Dymna i genialna Kownacka. To jak tresuje biednego Trestkę zasługuje na niekłamany podziw.

ocenił(a) film na 10
Niebieskooka_3

zgadzam się w 200% :)

ocenił(a) film na 9
Cass_

Racja! Mężczyźni dawniej mieli taką swoją klasę i dostojność. Nie wyobrażam sobie kto mógłby dziś zagrać Waldemara

ocenił(a) film na 10
ana23

gdzie ci mężczyźni....?prawdziwi tacy....

Cass_

Obawiam się, że należy ich traktować jako gatunek wymierający - jeśli już nie wymarły...

A co do samych mężczyzn...
Tacy jak Waldemar Michorowski mieli szacunek do kobiet, który wypili z mlekiem matki. Gdy się zakochali to już na zabój... gdy walczyli o swoją kobietę to do końca, nie zadowalając się pół-zwycięstwami... a wszystko co robili, czynili z myślą o tej jednej jedynej... by zyskać jej aprobatę, by zobaczyć dumę w jej oczach... by ją w końcu zdobyć... a wszystko to robili w stylu gentelmena, ukazując jednocześnie swoją wysoką kulturę osobistą, inteligencję oraz wyszukany smak... wszystko oczywiście okraszone wspaniałym poczuciem humoru i taktem...
Czy dziś macie do czynienia z takimi mężczyznami? Prawdziwymi takimi?
Na wyrównanie mojego rachunku dodam tylko, że od tamtych czasów nie tylko mężczyźni się zmienili... kobiety także... i u nas długo by szukać drugiej takiej Stefci... prawdziwej takiej...

ocenił(a) film na 9
haruka13

Racja, były to inne czasy mężczyźni inaczej zabiegali o kobiety, robili to z wielką klasą, jak już znaleźli tę jedyną potrafili wszystko zrobić w imię miłości i walczyli o nią aż do końca. W książce dokładnie jest pokazane jak Waldy przeżywał każde spotkanie ze Stefcią i jak do niej tęsknił
Nie ma już takich mężczyzn z resztą kobiet raczej też nie
Kobiety są teraz bardziej wyzwolone i często to one podejmują inicjatywę Stefcia była skromną kobietą kochającą w ukryciu nie chciała narażać ukochanego na zatargi z rodziną

ana23

Oj tak! Zgadzam się z Tobą Ana23 :)
Dziś może nawet łatwiej by było napisać książkę, w której to kobieta zdobywa faceta w taki sposób jak Waldy Stefcię ;) oj, ciekawa to by była lektura ;)

ocenił(a) film na 9
haruka13

Na pewno tylko że w tedy była inna kultura i inna mentalność ludzi i nie wiem czy w obecnych czasach ktoś umiałby z taką klasą, elegancją i taktem zabiegać o drugą osobę. Pokazywać jak bardzo ją kocha nie wypowiadając tego
No ale cóż czasy się zmieniają ...

Próbowałam się zastanowić, który aktor mógłby zagrać Waldiego i do tej pory nikt nie przychodzi mi do głowy, wiec może obecnie porostu nie ma takiego aktora...

ocenił(a) film na 7
Cass_

A gdzie te kobiety... ;)

ocenił(a) film na 8
ana23

heh, może Karolak, albo Kot, albo Adamczyk?? Nie nie... Ja niestety również nie widzę dobrego kandydata do tej roli wśród wspólczesnych aktorów. Małaszyński i Żebrowski wydawali by się chyba najmniej toksyczni dla roli Waldemara.

ocenił(a) film na 8
Cass_

Świetny film gra aktorska równie rewelacyjna, dialogi i muzyka Wojciecha Kilara tworzą niesamowity klimat filmu. Nie można nie wspomnieć o pięknym Łańcucie i zamku w Książu oraz strojach. Takie polskie "Przeminęło z wiatrem" w trochę krótszym wydaniu. Trzeba zobaczyć jak wyglądał elita polski tamtych czasów to byli ludzie o niesłychanej klasie i manierach.

ocenił(a) film na 10
miki25_fw

Romans ale przede wszystkim dobry film w starym stylu + muzyka. To dowód na to, że prosta fabuła filmu wcale nie musi nudzić tylko zachwycać...
Idalia - świetna rola!!!! Ordynat również, kto by teraz to zagrał??? Karolak i Glinka?????

ocenił(a) film na 8
melpomene_fw

Raczej Żmuda Trzebiatowska mega drewno i Adamczyk totalna niedorajda inaczej znany jako Papież Jan Paweł II

ocenił(a) film na 9
76rookie

W końcu Karolak bierze wszytko:) ale chyba nie chciałabym widzieć go w roli Waldiego tak samo jak i Adamczyka (byłoby to nie do zniesienia) moim zdaniem powinien to być ktoś kto nie kojarzy się z polskimi komediami romantycznymi

ocenił(a) film na 8
ana23

Karolak ? Jeszcze lepiej z tą charakterystyczną diastemą między zębami. Nie tylko nie on.

ocenił(a) film na 10
76rookie

True, miłe Panie...takiego Michorowskiego to teraz ze świecą szukać....a i tak by się nie znalazło...c'est la vie.

ocenił(a) film na 8
Cass_

Jedyny aktor współczesny który przychodzi mi na myśl, do roli Michorowskiego to Michał Żebrowski prawdziwy mężczyzna. Co do roli żeńskiej nie mam pojęcia :(

ocenił(a) film na 10
76rookie

Żebrowski...sama nie wiem...trochę zbyt lalusiowaty...

ocenił(a) film na 9
76rookie

Całkiem dobry pomysł z tym Żebrowskim myślę, że pasowałby do roli Michorowskiego:) Jeżeli chodzi o Stefcię to może Agnieszka Więdłocha?

ocenił(a) film na 8
ana23

Nie znam jej, szczerze powiem, że nic z nią nie widziałem. Bym ją musiał zobaczyć jak gra. Podobna trochę do Rachel Weisz na pierwszy rzut oka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones