PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705613}

Testament młodości

Testament of Youth
7,2 15 043
oceny
7,2 10 1 15043
Testament młodości
powrót do forum filmu Testament młodości

Alicia Vikander podjęła wyzwanie wcielenia się w rolę odważnej pionierki, kobiety feministki, która miała marzenia i pomimo, że urodziła się w epoce wiktoriańskiej. Rewolucja przemysłowa, lokomotywa i maszyna parowa symbolizowały Imperium Brytyjskie. Vera wychowywana w kulcie młodej damy z perspektywą małżeństwa, gdzie jej bracia przygotowywali z przyszłym narzeczonym do studiów na Oxfordzie, bierze byka za rogi i zmierza do celu. Mury miodowej uczelni stają się realne, musi dwa razy ciężej pracować, aby osiągnąć licencjat, to co jest norma dla mężczyzn, dla kobiety epoki wiktoriańskiej jest niemalże czynem heroicznym. Wybuch I wojny światowej to nowa perspektywa, sięgnęła po trofeum uczelni, teraz czas na patriotyzm i czynny udział w działaniach wojennych, zostaje ochotniczka - pielęgniarką. Determinacja, niezłomność tej kobiety poraża, dumnie walczy własnymi możliwościami i siłami, nie poddaje się. Życie nie szczędzi jej upokorzeń, przykrości i nieszczęść, utrata braci i narzeczonego to cios, który wzmacnia ją i kieruje do dalszego działania, aby zapobiec złu , jakim jest wojna. Manifest "Testament młodości" to głos pokolenia, które 1914-1918 przypłaciło życiem i krwią, ta dziewczyna, która przeżyła piekło wojny, pokochała pokój i stała się czołową pacyfistką XX wieku walcząc piórem....
Doskonałe aktorstwo Vikander, Kit Harington,Emily Watson,Dominic West, Miranda Richardson. Przepiękne plenery i muzyka. Polecam film o niezwykłej kobiecie, która podjęła wyzwanie.

ocenił(a) film na 8
nemezis1212

Oj ten film jest piękny.Mówi o wszystkim-o miłości,przyjaźni,spełnianiu marzeń i celów i rezygnacji z nich na potrzeby wyższe ale nie chcę spojlerować innym użytkownikom.Fantastyczny film,szkoda,że niezbyt znany w Polsce bo jest wart objerzenia.Vikander jest cudna w tej roli-najpierw taka wyciszona,a później widać,że zyskuje pewność siebie.Ja jestem głeboko zszokowany tym filmem w pozytywnym znaczeniu :)

ocenił(a) film na 8
Kacper_Szaratkiewicz

Cieszę się, że odkryliśmy ten film i Vikander, ta dziewczyna ma potencjał i z czasem wielu ją odkryje i doceni, Oscar otworzył drzwi.:)

ocenił(a) film na 8
nemezis1212

Szkoda,że nie znałem jej wcześniej,tylko od czasów Ex Machiny,gdzie było widac jej buźkę,potem Kryptonim U.N.C.L.E,Dziewczyna z Portretu io Ugotowany a potem jej mniej znane produkcje.Oscar faktycznie otwiera drzwi,i oby ona wybrała te właściwe z napisem "Wielka Kariera" a nie zeszla na psy :D

ocenił(a) film na 8
Kacper_Szaratkiewicz

Moje spotkanie z Nią dotyczyło "Kochanek królowej" , wtedy tez poraził mnie swym talentem i oryginalna urodą Mads Mikkelsen. Vikander zagrała fantastycznie. Potem "Anna Karenina" i już czułam, że Ona przewróci filmowy świat....i odkrywając jej filmy starsze dostrzegam to , jest niezwykła, zjawiskowa, ta jej uroda taka delikatna, zmysłowa , dziewczęca , niewinna , potrafi wcielać się w różne postaci i uroda jej tylko pomaga, rozpiętość różnorodności postaci jest niesamowita.Filigranowość postury czyni ją siłaczka a zarazem damą.

ocenił(a) film na 8
nemezis1212

Trzeba przynać,że jest jedną z ładniejszych jak nie najładniejszą obecnie aktorek żyjących(dla mnie najładniejsza),a do tego gra właśnie takie trudne role,gdzie trzeba nie wyglądać a grać,np w "Ex Machinie" miała grać postać ze Sztuczną Inteligencją i zagrała ją kapitalnie,podobnie jak żonę malarza,który postanwoił zmienić płeć,typowa laskę w "Kryptonim U.N.C.L.E",gdzie miała byc nieco gwiazdorowata i też jej to wyszło.Jak tak dalej pójdzie jej kariera to ktoś będzie musiał wymyślić nowy system oceniania,bo ona rozwali system.Raz gra charaktery skarcone przez los,raz maszynę,raz kobietę po traumatycznym przejściu(Hotel).Chylę przed nią czoła,ze względu chociażby na jej wiek :D

Kacper_Szaratkiewicz

Masz rację, ona rozwali system :o)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones