PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666735}

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
7,0 55 677
ocen
7,0 10 1 55677
6,3 13
ocen krytyków
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
powrót do forum filmu Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Jak w temacie, znacie może podobne filmy komedia+dramat, czarna komedia? Z pozytywnym
przesłaniem, lekki, nienachalny film?

martynique_90

Grand Budapest Hotel

pawelk1504

100% się zgadzam, niestety widziałam już... :)

martynique_90

To jeszcze ,,Kochankowie z księżyca'',ale pewnie,też widziałaś...

martynique_90

Bardziej z pozytywnym przeslaniem: Whisky dla aniołów, Wilbur chce się zabić, Włoski dla początkujących, Chinczyk na wynos, Butelki zwrotne, Cudowni chłopcy (mimo że amerykanski i z gwiazdami, imo daje radę)

Bardziej czarny humor (zdecydowanie bardziej) : norweski Jackpot (Arme Riddere)

W klimacie to ja bym jeszcze podpięła Polnoc w ogrodzie dobra i zła.

martynique_90

Jabłka Adama

martynique_90

"Europa, Europa" Agnieszki Holland - życie to suma przypadków :-)

ocenił(a) film na 7
martynique_90

"Obsługiwałem angielskiego króla"

martynique_90

"sekretne życie Waltera Mitty" taki lekki film. Podoba mi się ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 6
martynique_90

Po początku skojarzył mi się "Obywatel Roku" - też mamy potyczkę zwykłych ludzi z ludźmi brudnych interesów - tyle, że tam jest gang narkotykowy i główny bohater tamtego filmu wie, że walczy ze złem, w Stulatku wiele rzeczy dzieje się nieświadomie. No i w "Obywatelu Roku" jest czarny humor wręcz podobny do tego, z którego znani są bracia Coen, zaś Stulatek bazuje w większej mierze na komizmie sytuacyjnym.

ocenił(a) film na 8
martynique_90

Jabłko Adama

ocenił(a) film na 7
martynique_90

Polecam "Dale and Tucker vs. evil". Zdecydowanie ociekający krwią, ale sama fabuła jest niebanalna.

ocenił(a) film na 8
martynique_90

Sporo filmów z Danii i Norwegii jest właśnie w takim klimacie, powiedziałbym nawet, że ten był typowy.

Polecam Jackpot (Arme Riddere), Gronne Slagtere, I kina spiser de Hunde, Gamle maend i nye biler, Kraftidioten, Blynkende Lygter, Adams Aebler.

ocenił(a) film na 3
martynique_90

Polecam "Jadłem bigos i utonąłem" na pewno ci się spodoba założę się że to twój gust.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones