PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 409
ocen
7,2 10 1 47409
7,2 21
ocen krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

odnoszę wrażenie, że film zgarnął tak wysokie noty tylko dzięki scenie gwałtu, która trwa naprawdę długo. ja osobiście byłem po chwili tą sceną znudzony.
sama budowa filmu moim zdaniem jest chybiona. cofamy się w tym niczym w memento tyle, że tam miało to sens, układaliśmy sobie układankę, a tu nie ma to sensu.
zaczynamy od sceny mordu w barze dla gejów, ciemno, kamera lata jakby trzymał ją w ręce paralityk na lodowisku i drażniący uszy hałas. niemal nic nie widać i idzie dostać bólu głowy
potem mamy pare scen z wkurzonym typem, ktorego drugi typ ciagle powstrzymuje i biegaja po ulicach, mnie osobiscie strasznie to draznilo jak caly czas darli mordy
potem mamy ten slynny gwaltu i pobicia, ktora wstrzasnie co bardziej wrazliwymi
no i problem w tym, ze to polowa filmu. tak naprawdę, to potem juz nie ma za bardzo po co ogladac.
gdyby sceny byly w normalnej kolejnosci mialoby to sens. wstep-gwalt-pogon za zemsta (no i zeby bylo cos widac w tym barze i kamera tak nie latala), wtedy byloby lepiej, a tu mamy wszystko juz wiadome
dla mnie troche lipa

użytkownik usunięty
El_Magiko

Dla mnie ten film to jest totalny gniot. Nie wiem skąd wynikają zachwyty nad nim. Przez pierwsze 30 minut nie wiadomo co się dzieje przez mruganie świateł,a później łącznie ze sceną gwałtu zaczyna nużyć. Według mnie nawet nie trzyma w napięciu. W pewnym momencie zaczyna się czekać na moment nadejścia napisów końcowych. Poza tym jest chaotyczny i zbyt wulgarny.

ocenił(a) film na 9

Film genialnie oddziaływuje na emocje. Dlatego ludzie się nim zachwycają. Czy jest brutalny? Nie określiłbym go tak. Bliżej mu do realizmu niż w większości filmów wysokobudżetowych.

użytkownik usunięty
Kkeli45

Owszem,u mnie również oddziaływał na emocje,lecz negatywnie. Niestety,więcej go już nie obejrzę. Widocznie nie jest dla mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones