PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 445
ocen
7,2 10 1 47445
7,2 21
ocen krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

Ciągle tylko scena gwałtu, scena gwałtu.. Dlaczego nikt nie wspomina o innych wątkach tego filmu? Co z rozmową 2 mężczyzna na początku filmu? Co z nieoczekiwanym, psychopatycznym atakiem na pozór jakże spokojnego i opanowanego Pierre-a? Co z wątkiem homoseksualistów i wg samą idiotyczną decyzją Alex o samotnym wyjściu z imprezy o tej porze (kobiecy foch znowu zwyciężył i wziął górę..? Zachowała się jak płytka nastolatka). Ciekawy jestem czy wszyscy też by się tak obużyli jeżeli scena ukazywałaby ludzi umierających z głodu, śmiertelne choroby które towarzyszą niektórym ludziom przez całe życie, męczarnie, ubóstwa, morderstwa z premedytacją, wyżywanie się oraz gwałt na małych dzieciach...(można wymieniać w nieskończoność!). Ludzie na prawde nie wiedzą w jakim świecie żyją i taki gwałt to na prawdę tylko mały zalążek tego co dzieje się każdego dnia, a nawet każdej minuty na naszym świecie.. Jeżeli oceniacie to bieżcie całokształt, a nie trzymacie się jednego faktu.

Wracając do filmu. Przyznam szczerze, że po pierwszych 20min chciałem wyłączyć film bo czułem się conajmniej zmieszany i zniesmaczony. Następnie film się rozkręcił, pobudzał umysł, zaciekawił i momentami przyznaje, że planowałem ocenić go bardzo wysoko. Jednak w samej końcówce i zakończeniu czegoś mi zabrakło stąd 7/10. Film dobry i nic po za tym. Dobra gra aktorów i ciekawa fabuła. Coś nowego.

ocenił(a) film na 9
zuuraaw

Film zasługuje na wysoką oceną - taką jaką miałeś wystawić.

Mi w zakończeniu niczego nie zabrakło, bo było mocne...
Piękna Monica na zielonej trawce, zwiewna sukienka, szczęśliwa, w ciąży, biegające dzieciaki, sielanka, a Ty (jako widz) już wiesz co ją czeka i jak czas i przypadek zmiażdży jej szczęście. Ta ostatnia scena jest przesłodzona po to, żeby stanowiła kontrast dla makabrycznych wydarzeń, które czekają bohaterów.
Myślę, że jego genialność tkwi w tym, że "leci odwrotnie". Zwykle filmy się stopniowo rozkręcają do finalnego boom czy happy endu, ten się skręca, bo finał masz na wejściu...

Jestem ciekaw Twojej interpretacji sceny z dwoma podstarzałymi panami na początku filmu.

ocenił(a) film na 7
MAXXXTREME

Jeden z podstarzałych panów z początku filmu jest głównym bohaterem poprzednich filmów reżysera "Nieodwracalnego", zatytułowanych "Carne" oraz "Sam przeciw wszystkim".

ocenił(a) film na 9
ScaryMan

Dzięki za odpowiedź, ale zagadkę "podstarzałych panów" już rozwiązałem z pomocą innej użytkowniczki filmwebu. Jest tak jak piszesz.

ocenił(a) film na 9
MAXXXTREME

A rozjaśnisz o co chodzi w tej scenie ? Bo przecież tam jest rzeźnik z filmu ''sam przeciw wszystkim'' , który opowiada o pobycie w więzieniach za gwałty na swojej upośledzonej córce. Czy jest jeszcze coś w tej scenie ukrytego ?

ocenił(a) film na 9
Cobra_Choke

Starszy pan, to rzeczywiście "Rzeźnik". Oprócz roli w "Sam przeciwko wszystkim" jest też bohaterem wcześniejszego filmu tego samego reżysera - "Carne".
Wydaje mi się, że poza tym nie ma nic ukrytego. Taki zabieg reżysera, żeby zachęcić do zapoznania się z jego twórczością :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones