PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 370
ocen
7,2 10 1 47370
7,2 21
ocen krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

Pierre który przez cały film sprawia wrażenie faceta spokojniejszego, bardziej zrównoważonego, rozsądniejszego, ogólnie bardziej "okrzesanego" i nie stroniącego nawet od filozofii, w kontraście do Marcusa - typowego "wyszczekanego" i napalonego samca alfa nie stroniącego od używek; w finale to Pierre traci kontrolę nad emocjami i obserwujemy słynną scenę z gaśnicą.
Jeszcze cholernie ciekawe jest to że zmasakrowany zostaje przypadkowy awanturnik a nie główny filmowy czarny charakter; prawdziwy gwałciciel obserwuje to wszystko z uśmiechem a dwójka głównych bohaterów nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Mrozi.

ocenił(a) film na 6
guliver_filmweb

Zgadza się ginie nie ten co trzeba....

ocenił(a) film na 2
slobi

No, a skąd wiesz? To który był "tym właściwym"?

ocenił(a) film na 2
GdzieToKino

Już wiem. Ginie nie sprawca gwałtu, ale też i nie niewiniątko. W klubie pokazał na co go stać, pewnie i w życiu też. A gwałciciel stał obok.
Swoją drogą, dziś film ze scenami z takiego klubu już nie ujrzałby światła dziennego.

ocenił(a) film na 2
guliver_filmweb

Człowieku, dam Ci dobrą radę - lecz się. Ocena "arcydzieło" wiele pokazuje...

ocenił(a) film na 10
GdzieToKino

Ojej, przepraszam; to już nie mogę ocenić filmu (swoją drogą, bardzo dobrze odebranego przez krytyków i widownię) na 10/10 bo jeden użytkownik FW bez avatara się obrusza? Jest pandemia, akurat teraz Wielkanoc 2021 r. a Ty komentujesz jakiś wpis sprzed 4 lat tylko z powodu najwyższej oceny dla filmu XD Ja też dam Ci dobrą radę - więcej luzu

ocenił(a) film na 2
guliver_filmweb

Ojej, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że forum FW jest specyficzne? Wpis może być i sprzed 15 lat i to nic nie zmienia, przemyśl to.
Czy ja Ci bronię tak oceniać? Nie, tylko zwracam uwagę, że to jest nienormalne... Mogę to uzasadnić, jeśli chcesz.
Nad avatarem pomyślę ;-)

ocenił(a) film na 10
GdzieToKino

Jak chcesz to uzasadnij, w końcu to forum jest też od wymiany poglądów; chociaż mniej więcej wiem czego się spodziewać - chory film, brutalne sceny, tu gwałt, tu gaśnica, bla bla. Wiele dobrych filmów nie jest łatwych i przyjemnych a "Nieodwracalne" to nie jest epatowanie przemocą dla samej przemocy

GdzieToKino

Nie możesz oceniać na 10 bo tak i tyle. Takie moje postanowienie, koniec kropka łokosie. Niesamowita społeczność.

ocenił(a) film na 2
Rabbit91

A może byś czytał ze zrozumieniem?
Zauważ, że nie jesteśmy na Onecie, tylko na forum filmowym. Zakładam jakieś ambicje widza.
Zajrzyj do słownika co znaczy "arcydzieło".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones