PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 447
ocen
7,2 10 1 47447
7,2 21
ocen krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

Sądzę, że nijak. Taksówkarze też bywają gwałcicielami (nie mówię że wszyscy, czy większość,
ale mogło się tak zdarzyć). Inne ubranie nie zmieniłoby absolutnie nic, potwór przecież jest gejem
i Alex go nie podnieca, czuje jedynie złość, że ona ma ładną buzię i wszystko jej się przez to
należy (tak sądzę, złość w wersji hardcore + cokolwiek siedzi w chorym czerepie gwałciciela).
Marcus także niemal zostaje ofiarą gwałtu bez przyciągającego uwagę ubioru, więc to nie to.
Odprowadzenie przez byłego męża również mogło się źle skończyć, widać, że Pierre wciąż czuje
coś więcej do Alex i żyje we frustracji. Alex źle się czuła na tej imprezie, jej chłopak mocno ją
zdenerwował i nie chciała go oglądać, więc trudno, aby tam została. Ucieczka z tunelu mogła się
nie powieść, tunel był długi a Alex na obcasach. Dziewczyna nie wiedziała, ze napastnik ma nóż,
ani że jego ofiara natychmiast da nogę, dlatego zatrzymała się (i zapewne chciała pomóc)...

Oczywiście unikanie samotnych wędrówek w środku nocy zmniejsza ryzyko, ale nie daje
gwarancji, że coś takiego nie stanie się i tak.

Co do człowieka, który wszedł do tunelu i wyszedł - być może myślał, że to prostytutka i nie
chciał się mieszać. Mógł też zadzwonić po policję po wyjściu z tunelu, a ta jechała na miejsce
"niespiesznie". Jedyne co mógł zrobić, to zakraść się po cichu i przywalić potworowi czymś
ciężkim/własnym butem, bo ilość szlachetnych obywateli na ulicy o tej porze widać nie
przekraczała zera, i krzyczenie mogło nic nie zdziałać. Osoba stojąca zawsze ma przewagę nad
leżącym, jednak nie jest pewne, czy nie zginąłby od tej próby.

Gdyby trans nie uciekł i oboje z Alex spięli się do walki, we dwoje MOŻE zdołaliby się obronić..

Film jest trochę homofobiczny, zastanawiam się, czy takie popaprane miejsca jak Rectum istnieją
w wersji hetero, bo mimo że wynaturzenia są niezależne od orientacji, (o ile wiem) osoby hetero
nie tworzą specjalnych klubów, aby wszelka dewiacja i zgnilizna mogła się tam spotykać. (może
się mylę)

Zagłębiając się w fabułę mam nadzieję, że Alex po wybudzeniu się ze śpiączki będzie miała
szansę wskazać prawdziwego sprawcę (chociaż po zadanej jej masakrze to cud, że żyje i
możliwe, że nie wybudzi się nigdy).

Przerażająco brutalny film, jednak cieszę się, że taki obraz powstał i mam nadzieję, że obudzi w
ludziach empatię i siłę do walki z przemocą.

ocenił(a) film na 9
newHannah

Mam podobne odczucia po seansie. Aczkolwiek na pewno film nie obudzi w ludziach empatii ani siły do walki z przemocą. Za dużo tego syfu na świecie - nawet jeśli kilku widzów stanie się rycerzami w lśnią...

Mam pytanie odnośnie Twojej interpretacji sceny z dwoma starszymi facetami na początku filmu? (jeśli jeszcze to pamiętasz - Twoja wypowiedź jest z marca, więc...).

ocenił(a) film na 9
MAXXXTREME

Też mnie ciekawiła ta scena i teraz wiem iż jest to nawiązanie do filmu "Carne" tego samego reżysera. Po seansie "Nieodwracalnego" przez długi czas nie mogłam się otrząsnąć z wrażeń, dlatego na razie nie zdecydowałam się na obejrzenie Carne. Masz rację, chociaż myślę, że ten film ma moc pokazania nieświadomym, co może się zdarzyć. Może parę kobiet dzięki niemu nie narazi się na niebezpieczeństwo.

Druga strona medalu - od ponad roku śledziłam sprawę April Jones, zaginionej dziewczynki z Walii. Okazało się, że (między innymi dowodami i dewiacjami) jej prześladowca nagrał sobie scenę gwałtu z filmu "Ostatni dom na lewo" i oglądał ją tego wieczoru, gdy dziewczynka zaginęła. Niestety, takie filmy mogą też inspirować.

ocenił(a) film na 9
newHannah

Dzięki za niezwłoczną odpowiedź! Rzeczywiście jest nawiązanie do "Came" oraz "Sam przeciwko wszystkim". Ten sam aktor, czyli reżyser przemycił nam "Rzeźnika" :).

Filmy w jakiś tam sposób zawsze inspirowały, tylko nie zawsze w ten właściwy... Tzw. "efekty uboczne".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones